25/04/2022

„wESpół wspieramy ekonomię społeczną” – podmioty zakwalifikowane do otrzymania wsparcia – edycja 2022

Przedstawiamy 5 podmiotów, które otrzymają wsparcie w III edycji programu "wESpół wspieramy ekonomię społeczną" na Dolnym Śląsku!

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

 • „wESpół wspieramy ekonomię społeczną” – podmioty zakwalifikowane do otrzymania wsparcia – edycja 2022

  Przedstawiamy 5 podmiotów, które otrzymają wsparcie w III edycji programu "wESpół wspieramy ekonomię społeczną" na Dolnym Śląsku!
  CZYTAJ WIĘCEJ
  25 kwietnia 2022
 • Promujemy podmioty Ekonomii Społecznej na 9 Targach CSR w Warszawie

  Jeśli chcielibyście, abyśmy wypromowali Was i Wasze produkty dostarczcie próbki do nas, a my przygotujemy pakiety materiałów promocyjnych i przekażemy je zainteresowanym firmom i samorządom.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  22 kwietnia 2022
 • Życzenia świąteczne 2022

  Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, miłości oraz wytchnienia życzy Zespół Dolnośląskiej Ekonomii Społecznej Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej
  CZYTAJ WIĘCEJ
  15 kwietnia 2022
 • Spotkanie sieciujące CIS i KIS | 2022

  Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza przedstawicieli dolnośląskich Centrów i Klubów Integracji Społecznej na SPOTKANIE SIECIUJĄCE CIS i KIS, na którym poruszany będzie temat pomocy obywatelom Ukrainy, uciekającym przed wojną.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  28 marca 2022
 • Baner przedstawia logo programu wespół wspieramy ekonomię społeczną, loga partnerów projektu: firmy UBS, Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej. Na środku na zielonym tle jest napis: Otrzmaj od nas 10 000 zł na wsparcie społeczności lokalnych. Aplikuj do 11 kwietnia

  Rusza Program dla podmiotów ekonomii społecznej pn. „wESpół – wspieramy ekonomię społeczną” – edycja 2022

  Firma UBS po raz kolejny przekazała środki na realizację przedsięwzięć w trzech województwach!!! W programie „wESpół - wspieramy ekonomię społeczną” finansowanym przez firmę UBS, do przekazania jest 150 tysięcy złotych na wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej, po 50 tysięcy złotych dla województwa małopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  23 marca 2022
 • Badanie możliwości PS i PES w kontekście świadczonych usług dla uchodźców z Ukrainy

  Dolnośląskie Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy wspólnie z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej zwracają się do Państwa z prośbą o wypełnienie krótkiego badania, które pozwoli określić potencjał dolnośląskiej ekonomii społecznej w zakresie możliwości świadczenia usług obywatelom Ukrainy dotkniętych wojną i zmuszonych uciekać do Polski.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  1 marca 2022

Akcje społeczne

 • Mapa wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

  Jakie organizacje towarzyszą osobom z niepełnosprawnością w codziennym życiu? Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem skrótowym w postaci prezentacji podsumowującej, zawierającej najważniejsze wnioski oraz mapy, a także do wykazu danych poszczególnych organizacji i ich danych. 
  CZYTAJ WIĘCEJ
  24 września 2021
 • Kampania społeczna „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!”

  Pomysł kampanii jest efektem spotkań wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności przestrzeni publicznej oraz usług, w skład której wchodzą również przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  13 sierpnia 2021
 • Akademia BIZnES Class-Avatar_2

  Avatar zaangażowany w Akademię

  Jak radzi sobie Fundacja Teatr Avatar po zakończonej w czerwcu II edycji Akademii BIZnES CLASS? Fundacja działa już od 8 lat, a jako grupa nieformalna nawet 15. Po co w takim razie był udział w Akademii tak dojrzałej organizacji z Legnicy? O tym między innymi rozmawiamy z Olgą Pirecką, osobą odpowiedzialną w Fundacji za wizerunek i marketing.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  14 sierpnia 2019
 • O niezwykłym sposobie organizacji czasu wolnego opowiada Fundacja Eudajmonia

  W Mrowinach i Przemkowie wiedzą jak zorganizować pomoc dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w ramach usługi opieki wytchnieniowej. O Domach Krótkiego Pobytu i korzyściach z ich prowadzenia opowiada Fundacja Eudajmonia.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  16 lipca 2019
 • test

  Stara Piekarnia rozbiła bank w Akademii BIZnES CLASS

  Fundacja Znacznie Więcej jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym kawiarnię i pracownię artystyczną Stara Piekarnia. Z Dorotą Wojtanowicz, Dyrektorką Fundacji Znacznie Więcej, prowadzącą kawiarnię o nazwie Stara Piekarnia rozmawiamy, o tym jak im się wiedzie 4 miesiące po zakończonej Akademii BIZnES CLASS.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  25 października 2018
 • Sieć PANATO BAG. Przykład ekonomiczno – społecznej współpracy w branży tekstylnej

  Sieć Panato Bag skupia obecnie 14 podmiotów ekonomii społecznej, specjalizującej się w branży tekstylnej. "Przyjmowanie dużych zamówień hurtowych w krótkich terminach dostaw było możliwe dzięki połączeniu mocy produkcyjnych oraz wypracowaniu pełnej standaryzacji produkcji" - mówi Paulina Ograbisz ze Spółdzielni Panato.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  19 września 2018
 • Pralnia Makerspace w Sokołowsku nagrodzona

  Michał, który trzyma czek na rozwój produktu, razem z zespołem ze Spółdzielni Socjalnej zdobyli nagrodę w kategorii Zaangażowanie w Akademii BIZnES CLASS. O współpracy z biznesem i studentką ASP w ramach BIZnES CLASS rozmawiamy z Idą Fischer, Prezeską Spółdzielni Socjalnej PRALNI MAKERSPACE w Sokołowsku.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  30 sierpnia 2018

LEPSZY ŚWIAT ZALEŻY TAKŻE OD CIEBIE

Włączając społecznych dostawców do grupy swoich kontrahentów wzmacniasz spójność społeczną i pomagasz ludziom w najtrudniejszej sytuacji