17/09/2019

SPOTKANIE SIECIUJĄCE WTZ

Zapraszamy dolnośląskie Warsztaty Terapii Zajęciowej na spotkanie sieciujące poświęcone tematyce prowadzenia Zajęć klubowych w WTZ. Spotkanie będzie również okazją do poznania działań Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie "BLIŻEJ CIEBIE" przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

 • SPOTKANIE SIECIUJĄCE WTZ

  Zapraszamy dolnośląskie Warsztaty Terapii Zajęciowej na spotkanie sieciujące poświęcone tematyce prowadzenia Zajęć klubowych w WTZ. Spotkanie będzie również okazją do poznania działań Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie "BLIŻEJ CIEBIE" przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  17 września 2019
 • DWUDNIOWA WIZYTA STUDYJNA W WIELKOPOLSCE

  Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza na dwudniową wizytę studyjną do wielkopolskich podmiotów ekonomii społecznej, tworzonych m.in. przez samorządy oraz organizacje pozarządowe. Wizyta odbywać się będzie w dniach 28 -29.08.2019r.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  7 sierpnia 2019
 • Seminarium eksperckie – zamówienia publiczne, in-house, ekonomia społeczna, samorząd, rozwój lokalny

  Zapraszamy na seminarium eksperckie - zamówienia publiczne, in-house, ekonomia społeczna, samorząd, rozwój lokalny. Na spotkaniu odpowiedź na pytanie "Dlaczego samorządy decydują się powoływać własne podmioty ekonomii społecznej np. spółdzielnie socjalne? Dobre praktyki z Wielkopolski". Czekamy na Państwa 26 lipca br. we Wrocławiu w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 95.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  16 lipca 2019
 • DFRES 2019 | finał BIZnES CLASS

  Dbamy o rozwój ekonomii społecznej w regionie, łącząc interesy przedstawicieli biznesu, samorządu, uczelni i organizacji społecznych. Wierzymy, że współpraca międzysektorowa może wszystkim przynieść wiele korzyści. O takiej współpracy oraz o efektach II edycji finału Akademii BIZnES CLASS będziemy rozmawiać. Zapraszamy na DFRES|2019
  CZYTAJ WIĘCEJ
  5 czerwca 2019
 • Znak Zakup Prospołeczny teraz również on-line. Nie czekaj! Zgłoszenia jeszcze do 14 sierpnia.

  Obecnie na Dolnym Śląsku 18 podmiotów posiada ten znak jakości. Od roku 2016 dbamy o stałe umocnienie rangi i wizerunku podmiotów ekonomii społecznej jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Jeśli Twój podmiot wyróżnia wysoka jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług oraz dbałość o rozwój społeczny to ten znak jest dla Ciebie.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  4 czerwca 2019
 • Spotkanie Sieciujące WTZ

  Zapraszamy dolnośląskie Warsztaty Terapii Zajęciowej na spotkanie sieciujące poświęcone problematyce przeciwdziałania przemocy wobec osób z niepełnosprawnością. Będzie również okazja do poznania działań 2 placówek funkcjonujących na terenie Głogowa.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  9 maja 2019

Akcje społeczne

 • Avatar zaangażowany w Akademię

  Jak radzi sobie Fundacja Teatr Avatar po zakończonej w czerwcu II edycji Akademii BIZnES CLASS? Fundacja działa już od 8 lat, a jako grupa nieformalna nawet 15. Po co w takim razie był udział w Akademii tak dojrzałej organizacji z Legnicy? O tym między innymi rozmawiamy z Olgą Pirecką, osobą odpowiedzialną w Fundacji za wizerunek i marketing.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  14 sierpnia 2019
 • O niezwykłym sposobie organizacji czasu wolnego opowiada Fundacja Eudajmonia

  W Mrowinach i Przemkowie wiedzą jak zorganizować pomoc dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w ramach usługi opieki wytchnieniowej. O Domach Krótkiego Pobytu i korzyściach z ich prowadzenia opowiada Fundacja Eudajmonia.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  16 lipca 2019
 • Stara Piekarnia rozbiła bank w Akademii BIZnES CLASS

  Fundacja Znacznie Więcej jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym kawiarnię i pracownię artystyczną Stara Piekarnia. Z Dorotą Wojtanowicz, Dyrektorką Fundacji Znacznie Więcej, prowadzącą kawiarnię o nazwie Stara Piekarnia rozmawiamy, o tym jak im się wiedzie 4 miesiące po zakończonej Akademii BIZnES CLASS.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  25 października 2018
 • Sieć PANATO BAG. Przykład ekonomiczno – społecznej współpracy w branży tekstylnej

  Sieć Panato Bag skupia obecnie 14 podmiotów ekonomii społecznej, specjalizującej się w branży tekstylnej. "Przyjmowanie dużych zamówień hurtowych w krótkich terminach dostaw było możliwe dzięki połączeniu mocy produkcyjnych oraz wypracowaniu pełnej standaryzacji produkcji" - mówi Paulina Ograbisz ze Spółdzielni Panato.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  19 września 2018
 • Pralnia Makerspace w Sokołowsku nagrodzona

  Michał, który trzyma czek na rozwój produktu, razem z zespołem ze Spółdzielni Socjalnej zdobyli nagrodę w kategorii Zaangażowanie w Akademii BIZnES CLASS. O współpracy z biznesem i studentką ASP w ramach BIZnES CLASS rozmawiamy z Idą Fischer, Prezeską Spółdzielni Socjalnej PRALNI MAKERSPACE w Sokołowsku.
  CZYTAJ WIĘCEJ
  30 sierpnia 2018

LEPSZY ŚWIAT ZALEŻY TAKŻE OD CIEBIE

Włączając społecznych dostawców do grupy swoich kontrahentów wzmacniasz spójność społeczną i pomagasz ludziom w najtrudniejszej sytuacji