Manumania dla AmRest

W ramach strategii społecznej odpowiedzialności firmy AmRest, w 2017 roku powstał  projekt – SIEMACHA Spot Wrocław w Centrum Handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Placówka jest innowacją społeczną zrealizowaną w ramach międzysektorowego partnerstwa:
– biznesu (AmRest, Multi Poland)
– organizacji pozarządowej (Stowarzyszenie SIEMACHA)
– samorządu (Miasto Wrocław).

SIEMACHA Spot to nowoczesne miejsce rozwojowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Wrocławia. Wykwalifikowana kadra, starannie przygotowany program zajęć i świetne wyposażenie sprawiają, że SIEMACHA Spot jest doskonałym miejscem dla młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia.

AmRest jako partner strategiczny zobowiązał się do sfinansowania budowy, a także bieżącej współpracy z placówką SIEMACHA Spot poprzez zaangażowanie wolontariuszy. Wolontariusze AmRest prowadzą m.in. kurs języka angielskiego, zajęcia sportowe, akademię uważności i zajęcia psychoterapeutyczne. Pomagają także dzieciom w odrabianiu lekcji i organizują różne wydarzenia m.in. bal przebierańców, zajęcia komputerowe czy wspólne czytanie książek. Powstał również specjalny program warsztatów: Akademia Kulinarna. Specjalnie dla wychowanków wrocławskiej placówki spółka ufundowała całkowicie wyposażoną kuchnię z profesjonalnym sprzętem.  Na otwarcie SIEMACHA Spot firma Amrest zamówiła gadżety od społecznie odpowiedzialnej firmy – Spółdzielni Socjalnej Manumania, która zatrudnia osoby niepełnosprawne oraz zagrożone wykluczeniem zawodowym.

Spółdzielnia Socjalna Manumania: Działamy od kilku lat. Do niedawna zajmowaliśmy się głównie tworzeniem dekoracyjnych i okazjonalnych produktów z drewna, od czasu do czasu podejmując się zleceń związanych z reklamą. Kilka miesięcy temu postanowiliśmy zmienić profil naszej działalności i postawić na profesjonalne projektowanie i produkcję oryginalnych, ekologicznych gadżetów reklamowych. Zamówienie, które otrzymaliśmy z AmRest bardzo nas zmotywowało i stało się także inspiracją do wprowadzenia kolejnego produktu do naszej oferty. Dzięki takim zleceniom nasi pracownicy zaczynają wierzyć w swoje możliwości, widzą, że ich praca jest potrzebna, doceniana i przynosi świetny efekt. Dziś już wiemy, że niewielkie przedsiębiorstwo społeczne także ma szansę konkurować z pionierami na rynku usług reklamowych.

 

Informacje na temat powstania Siemacha Spot na podstawie artykułu: https://amrestnews.eu/27237-amrest-partnerem-strategicznym-siemacha-spot-wroclaw