AKTUALNOŚCI

„Maseczka dla seniora!” z dolnośląskimi podmiotami ekonomii społecznej

Projekt realizowany jest z myślą o osobach starszych, które są w grupie zwiększonego ryzyka i ze względu na wiek odsetek ciężkiego przebiegu COVID-19 jest w tej grupie społecznej najwyższy.

I jak mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Dlatego chcemy wesprzeć seniorów przekazując im maseczki. Chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo.

W sumie na zakup 20 tys. maseczek przeznaczonych zostanie 120 tys. złotych. Będą to maseczki jedno i wielorazowe, które będzie można użyć po wypraniu i wyprasowaniu. Uszyją je podmioty ekonomii społecznej w tym spółdzielnie socjalne oraz Zakłady Aktywności Zawodowej.

– Dzięki temu wspieramy kilka środowisk jednocześnie. Zakup maseczek właśnie w tych podmiotach pozwoli na złagodzenie trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się  one w związku z pandemią. Jednocześnie chronimy zdrowie dolnośląskich seniorów – dodaje Wicemarszałek Krzyżanowski.

Dzięki współpracy z dolnośląskimi podmiotami ekonomii społecznej na początku maja do seniorów trafi ponad 12 tys. maseczek, w połowie maja kolejne kilka tysięcy.

Pierwszą partię maseczek jednorazowych i wielokrotnego użytku uszyły podmioty, z którymi na co dzień współpracujemy. Dziękujemy PANATO, Przedsiębiorstwu Społecznemu 7Niebo sp. z o.o., Zakładowi Aktywności Zawodowej w Oławie i Dzierżoniowie.