AKTUALNOŚCI

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo,

pierwszego kwietnia 2021 rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis potrwa dłużej o 3 miesiące, niż pierwotnie zakładano i zakończy się 30 września br.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego. Obowiązkiem spisowym będą objęte:
– osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
– mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

 

→ Podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/.

→ Internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

→ Ponadto spisać można się również na infolinii spisowej, obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99. Dodatkowe informacje o tym, jak można się spisać znaleźć można pod adresem https://spis.gov.pl/jak-mozna-sie-spisac/

 

⇒ Lista miejsc, gdzie będzie można dokonać samospisu jest dostępna TUTAJ

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania, natomiast rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br.

 

Materiały promocyjne dotyczące spisu można pobrać na stronie internetowej https://spis.gov.pl/materialy-do-pobrania/, wśród których znajduje się również ulotka przygotowana w przy pomocy programu ABBY Fine Reader dla osób niedowidzących i dla niewidomych.

Spoty wideo w różnych wersjach są natomiast zamieszczone na dole strony https://spis.gov.pl/, w zakładce MULTIMEDIA.

 

WAŻNE: Na stronie https://pjm.spis.gov.pl/ dostępne są również pytania do NSP 2021 przetłumaczone na Polski Język Migowy.

Zapoznaj się z Ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

 

Grafika przedstawia logo Głównego Urzedu Statystycznego oraz napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Miezzkań 2021