AKTUALNOŚCI

Oddajemy głos przedsiębiorcom na poziomie krajowym i europejskim. Podziel się swoimi doświadczeniami.

Europejski Monitor Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) to pierwsze badanie przedsiębiorstw społecznych na poziomie europejskim. Głównym celem projektu jest komunikacja, wsparcie i promowanie potrzeb i interesów przedsiębiorstw w sektorze ekonomii społecznej i solidarnej w całej Europie i poza nią.

ESEM zbiera opinie i doświadczenia dotyczące realiów przedsiębiorczości społecznej i udostępnia je decydentom, urzędnikom, inwestorom, badaczom i praktykom ds. wpływu. Posiadanie większej wiedzy i lepszego zrozumienia sektora oznacza, że finansowanie oraz polityki UE i krajowe mogą być lepiej dostosowane i bardziej responsywne na potrzeby (przyszłych) przedsiębiorców społecznych. Skuteczniejsze finansowanie i przedsiębiorstwa społeczne przyspieszą osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ do 2030 roku.

Ponad 2 000 przedsiębiorców społecznych podzieliło się swoimi doświadczeniami w poprzedniej edycji Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych, a ich głosy już mają wpływ w całej Europie, wpływając na rządy, edukatorów i twórców polityk. To dopiero początek.

Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dzisiaj, przyczynisz się do kształtowania polityk dotyczących przedsiębiorstw społecznych i inwestycji, które będą miały wpływ na Twoją organizację w przyszłości. Dlatego weź udział w badaniu, wyraź swoje zdanie i bądź częścią zmiany.

Dowiedz się więcej o projekcie tutaj: https://socialenterprisemonitor.knowledgecentre.euclidnetwork.eu/

Osobami odpowiedzialnymi za badania polskiej edycji są:
Marzena Starnawska, Uniwersytet Warszawski
Magdalena Popowska, Politechnika Gdańska

Link do badania: https://euclid.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_6QXaiQ0xOnUAj66