AKTUALNOŚCI

Jak wspierać osoby z niepełnosprawnością?

Prezentacja doświadczeń i dobrych praktyk PSONI – koła w Dzierżoniowie będzie przyczynkiem do dyskusji na temat możliwości organizowania wieloaspektowej pomocy osobom z niepełnosprawnością. To spotkanie na które zapraszamy Warsztaty Terapii Zajęciowej jest współorganizowane przez dzierżoniowskie koło PSONI, które od 25 lat realizuje działania na rzecz osób z niepełnosprawnością, a od 1999 r. w ramach Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego kompleksowo wspomaga rozwój dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, oferując im rehabilitację, naukę i terapię na najwyższym poziomie. Aktywność społeczna i zawodowa dorosłych wspierana jest z kolei w warsztacie terapii zajęciowej. Niezależne, samodzielne życie osoby z niepełnosprawnością mogą realizować w mieszkaniach wspomaganych utworzonych w „Willi pod Dębami”. Koło planuje w najbliższym czasie utworzyć także zakład aktywności zawodowej – miejsce zatrudnienia osób w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Termin: 7 listopada 2018 r. (środa)
Czas trwania spotkania: 9.30-14.30
Miejsce: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Dzierżoniowie; Sala Tęcza, ul Parkowa 4i Dzierżoniów
Tematyka: Wielowymiarowe wspieranie osób z niepełnosprawnością.

Program spotkania
Program spotkania – druk powiększony

Jak się zgłosić na spotkanie?
Możesz się zgłosić jeśli jesteś pracownikiem, wolontariuszem, członkiem zarządu lub członkiem podmiotów tworzących dolnośląskie Warsztaty Terapii Zajęciowej i przeszedłeś lub przejdziesz proces rekrutacji w ramach projektu „Koordynacja ekonomii społecznej w województwie dolnośląskim”
Na to spotkanie możemy przyjąć tylko 30 osób.

Więcej informacji udziela: Lucyna Pachciarz – Koordynator ds. ekonomii społecznej
Telefon kontaktowy: 500 156 050

W szczególnych wypadkach możemy odwołać lub zmienić termin spotkania, ale na pewno poinformujemy wszystkich uczestników. Niestety nie zapewniamy transportu dla uczestników oraz nie możemy zwrócić kosztów dojazdu.

Przed spotkaniem poinformujemy Cię o zakwalifikowaniu na spotkanie.