SUBREGION WROCŁAWSKI

👉 Wrocławski Program Interwencji Społecznej to pakiet działań na rzecz rodziny, kultury, sportu i sektora NGO.

CZYTAJ WIĘCEJ

👉 Wrocławskie informacje o rodzaju wsparcia oferowanym przez NGO w czasie epidemii. Jeśli poszukujecie Państwo lub Wasze organizacje informacji o rodzaju wsparcia oferowanym przez NGO w nasilającym się kryzysie, zachęcamy Was do kontaktu!

CZYTAJ WIĘCEJ

👉 Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu wspiera podmioty ekonomii społecznej znajdujące się w trudnej sytuacji, ale i zbiera ciekawe oferty wsparcia samorządu i społeczność lokalnej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poniżej przedstawiamy przykłady usług/produktów, które oferują w tym trudnym czasie podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społeczne z Wrocławia i związane z Wrocławiem:

👉 Spółdzielnia Socjalna Manumania – wprowadziła do swojej oferty produkcję przyłbic ochronnych. Być może potrzebujecie takiego asortymentu w swoich podmiotach, dla swoich podopiecznych, a być może znacie kogoś kto potrzebuje? Spółdzielnia jest w stanie produkować takie przyłbice na szeroką skalę.
www.facebook.com/spsmanumania

👉 Spółdzielnia socjalna ZAKWAS – szyje maseczki ochronne, które może kupić zarówno klient indywidualny, jak i instytucje.
www.facebook.com/zakwas.studio

👉 Spółdzielnia Socjalna PANATO oraz Spółdzielnia Socjalna PANATO SITO – szyje maseczki, w tym dla szpitali i placówek medycznych
https://panato.org/odziez-medyczna-producent

👉 Spółdzielnia Socjalna „Pasja”– pralnia dla instytucji i większych zamówień osób indywidualnych. Można wykonywać pralnie dezynfekujące. Szwalnia szyje maseczki, fartuchy, czepki i zarękawki. Istnieje możliwość dowozu do Wrocławia.
www.facebook.com/Spoldzielnia-Socjalna-Pasja

👉 Fundacja „Znacznie więcej” (Stara Piekarnia) – szycie maseczek lub innych rzeczy na cele charytatywne, catering –  dania na wynos dla zorganizowanych instytucji, bądź grupy osób znajdujących się w blisko siebie.
https://www.facebook.com/Stara-Piekarnia-749368778519068

👉 Fundacja PRESTO– catering- dania na wynos dla zorganizowanych instytucji, bądź grupy osób znajdujących się w blisko siebie
www.fundacjapresto.pl

👉 Fundacja Świadomi – możliwość odbycia bezpłatnych zdalnych konsultacji psychologicznych (przez skype lub telefon) dla pracowników służby zdrowia.
www.psyche.wroclaw.pl

👉 STOWARZYSZENIE AQUILA – świadczymy poradnictwo konsumenckie. W chwili obecnej wielu przedsiębiorców masowo narusza prawa konsumentów (bardzo często w rażący sposób). Wobec tego wsparcie konsumentów i udzielanie im porad wydaje się mieć ogromne znaczenie.
www.prawo-konsumenckie.pl

👉 PAŁAC MORAWA: posiadamy miejsca noclegowe, które mogłyby być wykorzystane dla osób odbywających kwarantannę bądź dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.
www.palacmorawa.pl

👉 Fundacja „W związku z rakiem” – telefony zaufania dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich
Dyżury telefonicznie z psychologami i terapeutami dla osób w kryzysie psychicznym i z doświadczeniem choroby psychicznej prowadzą we Wrocławiu:
Fundacja Opieka i Troska- wsparcie psychologiczne
www.facebook.com/Fundacja-Opieka-i-Troska

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
9.00-14.00 tel.: 789 015 790
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK
14.00-18.00 tel.: 507 894 235
WTOREK, CZWARTEK
14.00-18.00 📞 792 721 343
WEEKENDY
9.00-20.00 dyżur terapeutów z Domu Wspólnego 📞71 393 94 98

👉 Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji „ART” – wsparcie psychologów i terapeutów dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
www.facebook.com/DolSARART
PONIEDZIAŁEK
16.00-19.00  📞 609 36 13 12
WTOREK
14.00-18.00  📞 609 887 642
ŚRODA, PIĄTEK
14.00-18.00  📞71 784 57 37
CZWARTEK
16.00-18.00  📞609 36 13 12
SOBOTA
12.00-16.00  📞71 784 57 37

👉 Fundacja Way of Fate: realizacja filmów dotyczących zarówno obecnej sytuacji w poszczególnych podmiotach jak i filmy reklamujące projekty oraz inne realizacje filmowe dokumentalne i fabularyzowane.
Osoba do kontaktu: Anna Bierska 📞 786 171 537,
mail: studio@wayoffate.co.uk
Przykładowe prace dostępne po wpisaniu Anna Bierska na YouTube

👉 Fundacja DIGNUM – na czas pandemii organizuje zakupy seniorom z Wrocławia i Gminy Długołęka.
www.facebook.com/FundacjaDignum

👉 Fundacja Centrum Sztuki WRO – prowadzi pokazy internetowe (sztuka nowoczesna, spacery po mieście, spacery tematyczne).
www.wrocenter.pl

👉 Stowarzyszenie Sportowe „Altius” – gimnastyka dla każdego, w tym dla seniorów, zajęcia ze wspinaczki w domu, treningi dla akrobatów.
www.facebook.com/Stowarzyszenie-Sportowe-Altius-Wroclaw

Dane zebrane przez Mirosławę Hamerę z RCWIP, modyfikowane i uzupełniane przez administratorów kupujespolecznie.pl

INNE INICJATYWY I DZIAŁALNOŚCI

👉 MASECZKI MOCY od Fundacji Sensor 

CZYTAJ WIĘCEJ

👉 Weź maskę – akcja we Wrocławiu. Poniedziałkowe tj. 20 kwietnia – punkty poboru masek. Wrocławskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne szyją maseczki i je udostępniają wrocławiankom i wrocławianom!

CZYTAJ WIĘCEJ

👉 Nadodrze działa! Zamawiaj przez internet u lokalnych dostawców. CZYTAJ WIĘCEJ