Rozwój lokalny

STARA PIEKARNIA – przykład rozwoju lokalnego pod względem edukacyjnym, integracyjnym i gospodarczym

 

INTEGRACJA SPOŁECZNOŚCI
Kawiarnia i pracownia artystyczna Stara Piekarnia to miejsce dla dorosłych i najmłodszych, dla mieszkańców Psiego Pola i Wrocławia, Seniorów i młodzieży, osób zdrowych i niepełnosprawnych, to miejsce dla każdego. Ideą Starej Piekarni jest stworzenie miejsca, które będzie platformą do współdziałania ludzi chorych i zdrowych, do wymiany pomysłów i doświadczeń, gdzie nie ma miejsca na uprzedzenia i społeczne wykluczenie.

 

 

MIEJSCE PRACY DLA OSÓB PO KRYZYSIE PSYCHICZNYM
Fundacja Znacznie Więcej jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym kawiarnię i pracownię artystyczną Stara Piekarnia. To klimatyczne miejsce powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych, po kryzysie psychicznym. Praca jest dla nich najlepszą formą terapii, która powstrzymać może nawroty choroby. Oprócz miejsc pracy dla swoich wyjątkowych pracowników Fundacja oferuje wsparcie psychologów. Realizując idee rozwoju lokalnego dla swojej społeczności organizuje z kolei warsztaty artystyczne i działania edukacyjno – integracyjne, spotkania ze znanymi ludźmi, wykłady, wernisaże i wystawy. W swojej ofercie przygotowują okolicznościowe przyjęcia dla dorosłych, urodziny dla najmłodszych, prowadzą cykliczne, grupowe oraz indywidualne warsztaty ceramiczne oraz różnorodne formy rękodzieła.

 

OFERTA KULINARNA I EDUKACYJNA
Działalność Starej Piekarni opiera się przede wszystkim na funkcjonowaniu dwóch pracowni – kulinarnej oraz artystycznej.

Gastronomia/catering – Oferta obejmuje przystawki typu finger food, skierowana jest do przedsiębiorców i firm, którzy przez współpracę z nami mogą realizować założenia CSR, jednostek samorządu terytorialnego, chcących wykorzystać możliwość zastosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. Własnoręcznie wykonane efektowne przystawki są dowożone pod wskazany adres. Fundacja chętnie zawiera umowę na dostawę lunchu w formie kanapek dla pracowników firmy. Może też udostępnić przestrzeń kawiarni w celu organizacji spotkania lub szkolenia dla kameralnej grupy 25 osób. Od poniedziałku do piątku przy ul. Krzywoustego 310 a działa kawiarnia oferująca ciepłe i zimne napoje, ciasta, desery, a także lunche. Istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych w Starej Piekarni, wynajęcia sali na komunie, spotkania, dziecięce urodziny z animatorem zabaw i inne ważne wydarzenia.

Warsztaty artystyczne – główną dziedziną działań Fundacji w tym obszarze jest ceramika. Fundacja posiada w pełni wyposażoną pracownię ceramiczną, w tym piec do wypalania ceramiki. 3 razy w tygodniu popołudniami odbywają się warsztaty dla indywidualnych chętnych, którzy po zakupieniu karnetu mogą wziąć udział w zajęciach. Ponadto przez cały rok realizowane są warsztaty dla grup zorganizowanych, dorosłych i dzieci, mam i maluszków, uczniów przedszkoli i szkół. Poza ceramiką odbywają się także inne warsztaty tematyczne:
• Wiklina papierowa
• Decoupage
• Powertex -masy
• Malowanie na szkle
• Renowacja mebli
• Warsztaty plastyczno-recyklingowe
• Warsztaty kulinarne